KOLEJNY UDANY FESTIWALOWY SEZON ZA NAMI

KOLEJNY UDANY FESTIWALOWY SEZON ZA NAMI.

Ostatnie czerwcowe dni zdecydowanie finalizują odchodzący sezon artystyczny 2012/2013 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Był jak zwykle obfitujący w imprezy artystyczne własnej produkcji twórcej, a także gościliśmy szereg wykonawców, którzy prezentowali swój artystyczny repertuar na wielu scenach naszego miasta podczas imprez zamkniętych oraz plenerowych. Ale to nie wszystko.Wielu naszych wykonawców, którzy kształcą swój artystyczny szlif pod okiem profesjonalnych opiekunów, udział wzięło w licznych festiwalach, przeglądach czy innych tematycznych imprezach, podczas których zostały ocenione ich umiejętności, nie pozbawione artystycznej wrażliwości i twórczych interpretacji. Prezentowali godnie nie tylko naszą placówkę, ale także miasto w którym mieszkają. Są to indywidualni wykonawcy oraz formacje działające od szeregu lat w radlińskiej placówce kultury.

GRUPA ARTYSTYCZNA „PRZYTUP”

ALICJA KUBIK – XVII Wojewódzki Festiwal Pieśni „Bóg się rodzi” – II miejsce; Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów – I miejsce; eliminacje regionalne XVII Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”- wyróżnienie; HOPE FESTIVAL – Dąbrowa Górnicza – II etap festiwalu

Opiekun: Sylwia Lubszczyk.

AGNIESZKA SOSNA – Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów – III niejsce; XIII Radliński Turniej Piosenki Dzieci i Młodzieży – II miejsce; Konkurs Piosenki im.Paprotnego w Chwałowicach – I miejsce.

Opiekun: Sylwia Lubszczyk.

AGATA KRASZCZYŃSKA – XVII Wojewódzki Festiwal Pieśni „Bóg się rodzi”- II miejsce; Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów – I miejsce; XVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek – wyróżnienie; XIII Radliński Turniej Piosenki Dzieci
i Młodzieży – III miejsce; HOPE FESTIVAL – Dąbrowa Górnicza - finalistka

Opiekun: Sylwia Lubszczyk

JULIA SELWA – Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów - wyróżnienie

Opiekun: Sylwia Lubszczyk.

LUIZA KUBIK, EMILIA BRACHMAŃSKA - Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów - III miejsce.

ZESPÓŁ WOKALNY DOROSŁYCH – Festiwal kolędowy Adeste Fideles Godów - III miejsce

Opiekun: Sylwia Lubszczyk.

GRUPY TANECZNE – OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „INTERMEDIUM” W KROŚNIE – kwalifikacja do finału; OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA 2013 W MAŁOGOSZCZU – kwalifikacja do finału; PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH - PSZÓW 2013 – wyróżnienie.

Opiekun: Sabina Borkowska.

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TANECZNY „WENUS”, ZESPÓŁ TANECZNY „TEP” - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „INTERMEDIUM” W KROŚNIE – kwalifikacja do finału ; OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA 2013 W MAŁOGOSZCZU– kwalifikacja do finału; PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH - PSZÓW 2013.

Opiekun: Marieta Kuczera-Rok.

DZIECIĘCA GRUPA PLASTYCZNA „MAŁA PASJA” – V KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „Kartka z niezapominajką” – JULIA MŁYNARSKA I miejsce; KAROLINA GROLIK – wyróżnienie; ZOFIA GROLIK – wyróżnienie; MAJA WAŻNA – wyróżnienie; LILIANA RDUCH – wyróżnienie; KONKURS PLASTYCZNY „Wakacyjny Zwierzyniec” - Wodzisław Śl. – JESSIKA PYTLIK – nagroda; JULIA PLACEK – nagroda; HANNA CUBER – wyróżnienie.

Opiekun: Jadwiga Pietrek.

MŁODZIEŻOWA GRUPA TWÓRCZA „PASJA” – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Ptak” W RYBNIKU – OLGA BRZOZA – III nagroda.

Opiekun: Jadwiga Pietrek.

W minionym sezonie szczegółową panoramę naszych działań prezentowała nowa strona internetowa naszej placówki – www.mok.radlin.pl , na której umieszczane są informacje bieżące ,artykuły, afisze jak również bogata galeria fotograficzna.

/Janusz Majewski/