Zaczęło się w MOK-u.

Swoją przygodę ze sztuką zaczęła jako nastolatka w grupie plastycznej „Pasja”, prowadzoną przez Jadwigę Pietrek. Zawsze sumienna, pracowita i skromna... Marta Kostrzewa. Okres ten był dla młodej artystki przełomowy – uwrażliwił i uszlachetnił.

Lata studiów we wrocławskiej ASP, które ukończyła z wyróżnieniem, ukierunkowały i nadały jej profesjonalny szlif dyplomem zrealizowanym w Pracowni Projektowania Graficznego. Była stypendystką Prezydenta Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki oraz Rektora ASP we Wrocławiu, jak również trzykrotną Stypendystką Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Jest także laureatką konkursu na plakat prestiżowej, międzynarodowej imprezy „Jazz nad Odrą 2011” i „Święta Wrocławia 2011”.

Pomimo współczesnej stylizacji twórczej, wielką estymą obdarza historię sztuki jako niekwestionowany, inspiracyjny paradygmat. Głównym tematem wystawy, która została otwarta w naszej placówce jest... ”Ślązak a Gorole” – praca dyplomowa, która w wieloraki, graficzny sposób charakteryzuje wybrane regiony etniczne, zaś zestaw prac został wyróżniony i znalazł się wśród „Najlepszych Dyplomów Projektowych 2012”.

/JM/

Otwarcie wystawy podyplomowej