Gallileous na żywo z WCK - koncert.

Wydarzenie od: 2020-06-17Wydarzenie do: 2020-06-17

Gallileous na żywo z Wodzisławskiego Centrum Kultury

Scena Wodzisławskiego Centrum Kultury zabrzmi mocnym gitarowym graniem. Wszytko to w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą placówka z powodzeniem realizuje od marca, a teraz poszerza o nowe wydarzenia kulturalne na żywo. Już w środę, 17 czerwca, o 20:00 będziemy mieli okazję dać się ponieść muzycznym emocjom. Podczas internetowej transmisji na żywo usłyszymy i zobaczymy koncert grupy Gallileous.

To kolejna propozycja WCK na czas pandemii. Tym razem, podczas internetowej transmisji na żywo, wodzisławska grupa bez wątpienia dostarczy fanom wielu doznań, a to za sprawą energicznych, hipnotyzujących, gitarowych kompozycji. Lepszego, iście rockowego środka tygodnia nie sposób sobie zaplanować. Gallileous z sukcesami promuje swój ostatni album „Moonsoon”. Single, będące wspólnym dziełem Anny PawlusTomasza StońskiegoPawła Cebuli i Michała Szendzielorza, goszczą na listach przebojów rozgłośni radiowych. Grupa niegdyś silnie związana z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych. I tym zyskuje coraz większe zainteresowanie słuchaczy.

- W najbliższą środę, 17 czerwca wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury organizujemy pierwszy tego typu w tej placówce live stream, czyli koncert bez udziału publiczności, jednak transmitowany online w zasadzie na cały świat. Bardzo dziękujemy dyrektorowi WCK za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Cieszymy się, że będziemy mogli - mamy taką nadzieję - zainaugurować swoisty cykl tego rodzaju koncertów, które w ostatnim pandemicznym okresie stały się niezwykle popularne. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory z naszych ostatnich dwóch albumów "Stereotrip" i "Moonsoon". Serdecznie zapraszamy przed monitory! - zachęca Gallileous.

Dacie się porwać? Koneserzy dobrych dźwięków takiej sposobności nie powinni sobie odmówić. Muzycy czerpią inspiracje z wielu doznań, cyzelują je i dobierają adekwatnie do tego, co chcą zaoferować słuchaczom. Aktualnie definiuje ich najnowsza płyta „Moonsoon”. Ale nie tylko utworami z tego krążka zaczaruje Was Gallileous, o czym przekonacie się już za tydzień.

- Jeszcze nie otwieramy się na koncerty z publicznością, ale zachęcamy do oglądania naszych wydarzeń kulturalnych na żywo w internecie. Akcja #siećzkulturąwdomu rozwija się i w jej ramach chcemy być nadal razem z odbiorcami naszych kulturalnych propozycji w trudnym czasie epidemii. Cieszę się, że Gallileous przyjął zaproszenie do inauguracji nowej odsłony akcji, co sprawi, że rozpoczniemy ją z mocnym akcentem. Już teraz zapraszam też na kolejne wydarzenia na żywo z WCK, o których będziemy informować na bieżąco - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie organizują Wodzisławskie Centrum Kultury i Gallileous.

• Wkrótce

• Pogoda w Radlinie